Hihetetlen teljesítmény

Halál Völgyében még gépkocsival is nagy óvatossággal lehet átkelni. Nyaranta itt a legmagasabb nappali hőmérséklet bőven 45 Celsius fok fölött van. Itt rendezték meg a világ legkeményebb futóversenyének tartott ultramaratont, a Badwatert, amelyen Lubics Szilvia fantasztikus teljesítménnyel a nők között a 4. helyen végzett.

A magyar versenyző korábban három alkalommal nyerte már meg a Spartathlont.

A Badwater 217 kilométeres futóverseny, amelynek célja a tengerszint felett 2530 méteren van. Lubics Szilvia most indult el először ezen a viadalon. Nem indulhat el a versenyen akárki – a szervezők maguk választják ki azokat, akik részt vehetnek ezen.

“A magyar futónő Facebook-oldalán számolt be az eseményekről. A szintidő 48 óra volt, Lubics 36 óra 9 perc és 12 másodperc alatt ért célba. Ezt írta: “Csodás helyszínen egy meglehetősen extrém kihívás volt a Badwater számomra, amire nem hiába volt a felkészülés is szokatlanul nehéz, még így is csak nagy küzdelmek után tudtam végigérni a pályán.